Tavşanburnu Tabiat Parkı

Aydın Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda Aydın İli, Didim İlçesi sınırları içerisinde yer alan 15,87 Ha.( hektar) büyüklüğündeki Tavşanburnu Tabiat Parkında, ziyaretçilerimize günübirlik kullanım amaçlı rekreatif faaliyetler ve çadır-karavanlı konaklama imkanı sunulmaktadır.

2014 yılı Yaz dönemi başından itibaren Didim Belediyesi'ne devrolunan saha işletmeciliği sonrası halkın yoğun ilgisinin olduğu Tabiat Parkında, ziyaretçilere daha kaliteli ve temiz hizmet sunma gayreti içerisinde olan yönetimimiz ile genel saha temizliği ve hizmet binaları bakım işleri aralıksız sürdürülmektedir. Alan ile ilgili belediyece yapılan ziyaretçi anketlerinde genel memnuniyet düzeyinin oldukça yüksek olduğu görülmüştür.

Doğa ile iç içe, stresten ve şehir gürültüsünden uzak, deniz ve ormanın kucaklaştığı Tavşanburnu Tabiat Parkımıza tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. Didim Yalıköy' de bulunan Tavşan Burnu Kamp Alanında(Tavşan Burnu Milli Parkı); bünyesinde sunduğu wc, duş, elektrik kullanım hizmetleri, market ve kafeteryası, tatiliniz süresince standartlarınızı arttırabilecek kiralanabilir ihtiyaç üniteleriyle siz değerli konuklarımıza mevcut imkanlar dahilinde olabilecek en iyi hizmeti sunmayı ilke edinmiş T.C Didim Belediyesi ve Başkanımız A. Deniz ATABAY' ın öncülüğünde ağırlamaktan onur duyarız.Kampçılar tarafından çok sevilen, komşu tadında sıcak bir ortamın bulunduğu kamp alanımızda kendi çadırınızı kurabileceğiniz ya da karavanınızla kamp yapabileceğiniz gibi belediye kamp çadırlarını da kiralayabilme opsiyonu sunulmaktadır. 

Denize sıfır, ağaçlar altında, sakin ama Didim merkeze 6.5 km yakınlıkta ki kampımızda 24 saat güvenlik görevlileri gözetiminde gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz. Didimde doğayla içiçe tatil yapmak, '' Mavi Bayrak''( Belediye Başkanımız A. Deniz ATABAY yönetiminde yürütülen çalışmalar sonrası Tavşanburnu Tabiat Parkı, 2015 yılında 'Mavi Bayrak' nişanına layık görülmüştür.) ödüllü deniz ve sahilinden faydalanmak, tarihi yerleri gezmek isteyenleri Tavşanburnu Tabiat Parkı'na bekleriz.